Hakkımızda

1994 yılında inşaat ve yapı malzemeleri satışı yapan ve sektöründeki öncü firmalarda çeşitli görevlerde çalışma hayatına başladım. Tecrübeme ve bilgi birikimime güvenerek yıllarca hayallerini kurduğum ve peşinden koştuğum, “Borsan Bordür” firmasını 2007 yılında kurdum. Seramik arası bordür toptan satış faaliyetimiz devam ederken sürekli ilgimi çeken ve merakımı uyandıran inşaat sektörüne 2010 yılında adım attım. “Borsan Bordür ve İnşaat Taahhüt” olarak “Büşra Evleri 1 – 2 – 3 ve 4” projeleriyle çeşitli büyüklüklerde yaşam alanları üreterek insanların yeni almış oldukları evlerine tek kuruş masraf etmeden ikamet etmelerini sağladım.

Amacım; faaliyet alanımda “fark yaratarak” sıradan yapıların dışında, insanların huzurlu yaşayabilecekleri ideal yaşam alanları inşa etmektir. Bunu yapabilmenin yolu; klasik müteahhit mantığını tüketicinin zihninden silerek birinci sınıf işçilik ve birinci sınıf malzeme harmonisiyle “doğru yerde sağlam projeler” üretmektir. Bunu yaparken zamanın tasarım vizyonu ve şartlarına uygun olarak üretilmiş “iyi bir ev” sahibi olmaları sağladığımızı projelerimizden ev sahibi olan mutlu ailelerin hayatlarında görüyorum.

Yapılarımızda sağladığımız bu kurumsallığımızın; işleyişimize ve görsel vizyonumuza yansıması gerektiğini düşündüm. Bu düşünsel süreç sonrasında sayfasını ziyaret ettiğiniz Novenka İnşaat’ı hayata geçirme kararı aldım.

Novenka İnşaat, “Novencity” ön adını taşıyan projeleriyle sektörde ciddi anlamda “fark yaratarak” daha güvenli ve elit projelerle proje sakinlerimizin sorunsuz, mutlu, yaşadıkları her anın tadını çıkarabilecekleri, çevre sakinlerinin dikkatini çekecek ve özenilesi bir hayat sürmelerini sağlamak için yenilikçi, öznel, çözümcü, doğa dostu ve sorumlu yaklaşımımızla daha çok projeler hayata geçireceğiz.

Profesyonel iş anlaşyışımızı yansıtttığımız yaşam alanlarımızı ziyaret ederek veya satın alarak doğrudan yada dolaylı destek olan bütün herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Yeni projelerde buluşmak ümidiyle esenlikler dilerim.

Şirketimiz; 2018 yılında markalı ve modeli yüksek araçlar alıp satmak suretiyle otomotiv sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca inşaat projelerimizden satışını yaptığımız lüks dairelerimiz için müşteri teklifi ile takasa aldığımız araçlarımızın satışlarını yaptığımızdan faaliyet alanımıza Otomotiv sektörünü de ekledik.

2019 yılında ise; şirketimiz bünyesinde hizmet veren Meslek Hastalıkları. Yaralanmalı ya da Ölümlü Trafik Kazaları ve İş Kazaları konusunda hak kayıplarını ve mağdurların yasal haklarını sonuna kadar savunup zararlarının karşılanması için faaliyet yürüten Tazmin Hasar Danışmanlık şirketini kurduk.

2019 yılının son çeyreğinde şirketimiz, ülkemizde çok cazip yatırım alanı olan Tarım ve Hayvancılık sektöründe faaliyet yürütme kararı almıştır. Bu konuda Türkiye genelinde, bölgesel ve sektörel anlamda geniş çaplı bir fizibilite çalışması yapmış olup bu faaliyet alanındaki yatırımlarımızı Balıkesir ilinde yapma kararı almış bulunmaktayız. Öncelikle “Besi Hayvancılığı” ile başlayacağımız bu sektörde; “Süt Hayvancılığı” ile yolumuza Türkiye’nin en teknolojik ve sağlıklı organik çiftliğini kurma yolunda ar-ge çalışmalarımızı yürütüyoruz.

2020 yılında bu faaliyet alanındaki çalışmalarımızı bir adım öteye taşımak suretiyle ana faaliyet alanımızı Tarım ve Hayvancılık sektörü olarak belirlemiş bulunmaktayız. Bu alandaki üretimlerimizle ülke ekonomisine daha iyi katkılar sağlayacağımıza ve sektörün öncüsü olacağımıza inanıyoruz. Yolumuza; bizimle büyüme hedefi olan çözüm ortaklarımızla beraber emin ve doğru adımlarlarla ilerliyoruz.

Serkan KILINÇ
Novenka İnşaat Otomotiv Tarım ve Hayvancılık
Yönetim Kurulu Başkanı