Neden Novenka?

Yenilikçi ve teknolojik yapılarına hız kesmeden devam eden Novenka İnşaat, Kocaeli’nin en büyük problemlerinden biri olan “kalitesiz, çarpık ve sağlıksız” yapıları görerek, bu soruna çözüm için kendine; “doğru yerde sağlam projeler” sloganını ilke edinmiştir. Seri imalatta yapılamayacak kadar mükemmel bir işçilik ve mühendislik dehası malzeme kalitesi ve mimari farklılıklarıyla herkesin dikkatini çekecek bir hayat sürmenizi sağlamak için yenilikçi, teknolojik, öznel, farklı ve sorumlu yaklaşımımızla projelerimizi hayata geçiriyoruz. İnsan odaklı yapılarımızın aynı zamanda yüksek satış kabiliyetine sahip yapılar olmasına da ayrıca özen gösteririz. Projelerimizdeki yüksek rant değeri kimi proje sakinleri için “yüksek mühendislik ürünü bir projede yaşamak” anlamını taşırken kimi daire sahipleri için de “kazançlı yatırım fırsatı” anlamına geliyor. İşte bu yüksek inşaat standartlarımız ve insan odaklı projelerimizle tanışmak için sizi de Novenka’nın benzersiz projeleriyle tanışmaya bekleriz.

Son zamanlarda ticari açıdan gelişim göstermesi ve devlet teşvikleri neticesinde cazip bir yatırım alanı olan tarım ve hayvancılık birçok yatırımcının ilgisini çektiği gibi Novenka İnşaat’ın da yatırım portföyüne girmeyi başarmıştır. Sektörün profesyonel yatırımcılara ihtiyaç duyması ve akılcı yatırımlarını bir gerekliliği olarak Novenka marka ismimizle bu alanda yatırım adımımızı atmış bulunuyoruz.

Balıkesir ili Karesi ilçesinde bulunan besi çiftlik projemiz 22.875 m² ve 56.625 m² olan arsalarda toplam 79.500 m² oluşmaktadır.

22.875 m²’lik arsa da şu an hali hazırda bulunan yaklaşık 950 başlık besi damı, idari damı, karantina damı, samanlık, silaj çukuru, arıtma tesis yapısı, yem hazırlama silo alanı, kabinli jeneratör, su arıtma sistemi, yem karma makinası, zemin üstü tır kantarı, traktör, sıvı vidanjör, elektrik, su tesisatı ve kablolama alt yapısı bulunmaktadır.

Besi çiftliğine ilk etapta 250 büyükbaş besi hayvanı alımı yapılacak olup, Ağustos ayında bu rakam 650 adet besi hayvanına ulaşacak, yıl sonunda ise tam kapasite kullanımı sağlanarak 950 büyük baş besi hayvanı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Besi çiftliğimize alacağımız tüm hayvanlar civarımızdaki “AHİ” çiftliklerden cinsi ve genetik raporu olan hayvanlardan tercih edilerek alım yapılacaktır.

İthal hayvan alımı izni alınması durumunda yıl sonunda hedeflediğimiz rakama daha erken tarihte ulaşmamız mümkün olacaktır.

Besi çiftliğimizde tam kapasiteye ulaştığımız noktada bir sonraki hedefimiz; 56.625 m²’lik arsamıza ilk etapta 2 adet LELY Robotlu Süt Sağım Sistemi kurarak 120 baş süt ineği ile SÜT ÇİFTLİĞİ projemizi gerçekleştirmektir. Sonraki süreçte bu sistemi toplam 10 robot kapasitesine çıkararak 600 baş süt ineği ile günde 23.000 litre süt üretimi yapmaktır.

Bir sonraki aşamada ise LELY robot sistemi ile entegreli çalışan ORBİT robot sistemini kurarak ürettiğimiz sütümüzü şişeleyip kendi marka değerimizi oluşturarak piyasaya satışını yapacağız.

Girişimcilik ruhumuz, sektörde yenilikçi bakış açımız, bitmeyen yüksek enerjimiz ve işinin uzmanı ekibimizle farklar yaratarak NOVENKA olarak önce bölgemizde sonrasında ise TÜRKİYE’ de örnek olacak çalışmalara imza atarak sektörün öncü kuruluşları arasında yer alacağımızı şimdiden görmekteyiz.
İş hayatımızdaki bu inovatif yolculuğumuzda değerli katkılarıyla bize destek herkese teşekkür ederiz.